Yazılım Notları
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır...

İstediğiniz sayfa uzantı yapılandırması nedeniyle sunulamıyor. Sayfa bir komut dizisi ise, bir işleyici ekleyin. Dosyanın karşıdan yüklenmesi gerekiyorsa, bir MIME eşlemesi ekleyin Hatası

Web sitenizde, bir .7z uzantılı sıkıştırılmış bir dosya indirilmesi için link yayımlıyorsunuz diyelim. Ama "İstediğiniz sayfa uzantı yapılandırması nedeniyle sunulamıyor. Sayfa bir komut dizisi ise, bir işleyici ekleyin. Dosyanın karşıdan yüklenmesi gerekiyorsa, bir MIME eşlemesi ekleyin..." şeklinde bir hata alıyorsunuz... Çözümü

        Web sitenizde publish etmek istediğiniz dosya uzantılarının sitenizi yayımlamakta olduğunuz uygulama sunucusundaki IIS ayarlarında bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. .7z uzantılı bir sıkıştırılmış proje dosyasını sitenizden yayımlamanız için bu dosya uzantısının (MIME türünün) IIS üzerinde kaydedilmiş olması gerekir. Eğer kayıtlı değilse makale başlığındaki hatayı alırsınız.
        Bu MIME türünü IIS'e eklemeniz için aşağıdakileri yapın.

 1. Web Server'ınız üzerinde IIS 7.0' açın
 2. Web site seçimi yapın ve aşağıdaki gibi, "MIME" yazarak search edin.
  IIS-MIME-ekleme-1
 3. MIME Türlerine Çift Tıklatın
  IIS-MIME-ekleme-2 
 4. Burada örneğimizde .7z uzantılı sıkıştırılmış dosya uzantısını ekleyeceğimiz için, bu konudaki örnek olan .zip uzantılı MIME özelliklerine bakınız. MIME türünü aşağıdaki gibi kopyalayın.
  IIS-MIME-ekleme-3
 5. Daha sonra sağ taraftan [Ekle...] ye tıklayarak yeni MIME türü ekleme penceresini açıp, aşağıdaki gibi ekleme işlemini yapıp kaydedin.
  IIS-MIME-ekleme-4

        Kolay gelsin...
ETİKETLER : ASP.Net
 

En Güzel Sözler Uygulaması İçin


Ana Sayfa       Arama       Valid CSS!
Sonraki Makale